Nov 13, 2014 12:32 PM
MomoApocalypse
79
11
0
Caught this at my work.
store
funny
FatBastardVegetarian
Jiffy peanut butter, Walmart, the other day; one jar 4.98. Package of two? 11.69. Whaaa?
aliske
In order to get the 2$, you have to buy 2. If you buy just one, it's 69ยข
Itakiki
Yeah but normally if you have a "two for ____" deal it's cheaper than buying them separately, but if you buy these seperately it's cheaper
spittingpink
But if you buy 2, they're a dollar each...
FatBastardVegetarian
Jiffy peanut butter, Walmart, the other day; one jar 4.98. Package of two? 11.69. Whaaa?
aliske
In order to get the 2$, you have to buy 2. If you buy just one, it's 69ยข
Itakiki
Yeah but normally if you have a "two for ____" deal it's cheaper than buying them separately, but if you buy these seperately it's cheaper
spittingpink
But if you buy 2, they're a dollar each...